O. Leon Knabit opuścił szpital

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu poinformowało o stanie zdrowia o. Leona Knabita, który niemal od dwóch tygodni przebywał w Szpitalu im. Żeromskiego na Oddziale Neurologii. 

By Ja Fryta from Strzegom – Leon KnabitUploaded by Dudek1337, CC BY-SA 2.0/Wikipedia

O. Leon Knabit ponownie trafił do szpitala w Wielki Piątek. Jak informują Benedyktyni, szczęśliwie powrócił do klasztoru we wtorek 13 kwietnia.

Zakonnicy w mediach społecznościowych ogłosili powrót najstarszego zakonnika w Tyńcu. Zaznaczają, że stan zdrowia o. Leona nie był związany ani z chorobą COVID-19 ani z powikłaniami pochorobowymi, a ze stanem zapalnym.

„Z radością informujemy, że wczoraj (13.04) do klasztoru powrócił nasz współbrat, o. Leon Knabit. Ojciec Leon czuje się dobrze i przekazuje wszystkim swoje pozdrowienia. Jednocześnie dziękuje tym, którzy modlili się w jego intencji. Do tych podziękowań dołącza się cała wspólnota mnichów z Tyńca.
Jak zawiadamialiśmy wcześniej, o. Leon przebywał w szpitalu od Wielkiego Piątku, gdy zaobserwowano u niego niepokojące objawy. Zgodnie z diagnozą lekarską, jego problemy zdrowotne nie wynikały z zakażenia koronawirusem lub powikłaniami na tle COVID-19, lecz ze stanu zapalnego, który szczęśliwie udało się wyleczyć. W dalszym ciągu polecamy Waszym modlitwom życie i zdrowie naszego najstarszego mnicha.
Benedyktyni tynieccy” – czytamy w informacji.

O. Leon ma 91 lat i wciąż słynie z werwy i poczucia humoru. Jest najstarszym zakonnikiem w Tyńcu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE