Zapadła decyzja w sprawie (nie)ruchomych schodów przy dworcu autobusowym.

Schody przy Dworcu Autobusowym MDA w Krakowie obrosły legendą i żartami godnymi Stanisława Barei. Powstały w 2005 r. i od tego czasu zepsuły się już 20 razy. Niby ruchome, a jednak wiecznie nieczynne. Zarząd Dróg Miasta Krakowa podjął w końcu decyzję. 

fot. Pixabay

Schody ruchome przy Dworcu MDA w Krakowie to pasmo technicznych nieszczęść i źródło dowcipów, nie tylko dla mieszkańców Krakowa, ale również dla turystów.

Teraz techniczne porażki mają się skończyć. Jeszcze miesiąc temu Zarząd Dróg Miasta Krakowa, który odpowiada za utrzymanie schodów, zapowiadał ich remont generalny oraz zadaszenie, by opady deszczu i śniegu ponownie nie doprowadziły do usterek.

Jak informuje Gazeta Krakowska, ZDMK podjął jednak decyzję o całkowitej wymianie schodów oraz zadaszenia ich przed wpływem opadów atmosferycznych. Do wymiany schodów i postawienia zadaszenia potrzebna jest jednak pełna dokumentacja i projekt, a zebranie owych dokumentów może potrwać do końca roku.

Następnie przyjdzie czas na wniosek, by wymiana schodów i postawienie zadaszenia zostały ujęte w przyszłorocznym budżecie. Kwota jest niebagatelna bo to aż 2,5 mln zł. No, ale skoro mają w końcu ruszyć, a mieszkańcy i turyści przestaną się śmiać… to chyba warto.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE