Jutro tramwaje nie dojadą do tej pętli

Przez najbliższy weekend pasażerów czekają spore utrudnienia. W związku z pracami serwisowymi aż do poniedziałkowego ranka tramwaje nie dojadą do jednej pętli. 

Fot. Kraków w Pigułce

Zarząd Dróg Miasta Krakowa informuje, że przez najbliższy weekend tramwaje nie będą dojeżdżać do pętli Nowy Bieżanów P+R.

Na pętli będą przeprowadzane prace serwisowe związane z wymianą zwrotnicy oraz szyn. Tramwaje nie będą dojeżdżać do pętli Nowy Bieżanów P+R od 6 rano w sobotę do ok. godz. 4 rano w poniedziałek. W tym czasie linie tramwajowe 3, 9 i 13 dojeżdżać będą jedynie do pętli Prokocim przy ul. Wielickiej.

Na czas prac serwisowych uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa nr 703 która kursować będzie na trasie:

Nowy Bieżanów Południe – Aleksandry – Ćwiklińskiej – Nowy Bieżanów P+R – Ćwiklińskiej – Teligi – Wielicka – Bieżanowska (powrót: Kamieńskiego – Malborska – Wielicka). Linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: “Nowy Bieżanów Południe”, “Nowy Bieżanów P+R”, “Ćwiklińskiej”, “Nowy Prokocim”, “Teligi”, “Prokocim Szpital” (w kierunku Bieżanowskiej na ul. Wielickiej, w kierunku Nowego Bieżanowa P+R na ul. Teligi), “Prokocim” (na wysokości pętli tramwajowej, tylko w kierunku Bieżanowskiej), “Wlotowa”, “Bieżanowska” (końcowy i początkowy na ul. Wielickiej w kierunku centrum, przelotowy na ul. Wielickiej w kierunku Nowego Bieżanowa P+R).

Linia kursować będzie z częstotliwością co 7 minut w sobotę od godz. 8:00 i w niedzielę od godz. 8:00 co 10 minut.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE