Ksiądz znęcał się nad uczniami. Nawet 200 dzieci może być poszkodowanych

Prokuratura Rejonowa w Gorlicach postawiła księdzu Stanisławowi L. zarzuty znęcania się nad uczniami w trakcie lekcji religii. Poszkodowanych może być nawet 200 dzieci. Śledztwo trwało dwa lata. 

Fot. Pixabay

Jak pisze Goniec.pl ksiądz w czasie lekcji religii miał bić uczniów linijką i dziennikiem, ciągnąć za nosy, włosy i uszy. Poszkodowanych może być znacznie więcej.

O sprawie znęcania się księdza Stanisława L. zrobiło się głośno już 2019 r. kiedy Gazeta Krakowska pisała o niepokojących zgłoszeniach od rodziców pokrzywdzonych dzieci. Rodzice opisywali agresywne zachowanie duchownego wobec uczniów.

Stanisław L. na czas śledztwa miał być odsunięty od prowadzenia zajęć religii, jednak jak podawała GK, nadal sprawował tę funkcję.

Po dwóch latach śledztwa i gromadzonych dowodów, prokuratura postawiła duchownemu zarzuty. Teraz decydujące okażą się zapewne zeznania samych uczniów.

Jak podaje Goniec.pl przez 7 lat działalności księdza w miejscowości Bystre pod Gorlicami, pokrzywdzonych mogło zostać nawet 200 dzieci.

Prokuratura Rejonowa w Gorlicach apeluje do nieletnich, którzy mogli być ofiarami Stanisława L. Każdy, kto doświadczył psychicznego czy też fizycznego znęcania się, może zgłosić się do placówki przy ulicy Bieckiej 5 lub zadzwonić pod numer 18 353 55 54. Śledczy pracują w godzinach 7:30-15:30.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE