Policja dostrzeże Cię wszędzie, kierowcy zaskoczeni. Sypią się mandaty

W każdej komendzie wojewódzkiej stworzony jest zespół, który obsługuje drony. Policjanci zostali już przeszkoleni w obsłudze i są pierwsze efekty ich działań.

Fot. KMP Opole

Drony trafiły do większości komend wojewódzkich pod koniec ubiegłego roku. W każdej takiej komendzie został stworzony dwuosobowy zespół. Funkcjonariusze zostali przeszkoleni pod kątem zaawansowanej obsługi urządzenia.

Policja wykorzystuje drony do ujawnienia przewinień, które są możliwe do zarejestrowania i bezsprzeczne to znaczy np. wyprzedzanie na przejściu, przekraczanie podwójnej linii ciągłej czy przejechanie na czerwonym świetle. W wielu niebezpiecznych miejscach nie było do tej pory takiej kontroli, bo nie było możliwości jej przeprowadzenia. W momencie, gdy operator drona zauważy wykroczenie, da znać patrolowi drogowemu, który poprowadzi dalsze działania.

Tydzień temu zorganizowaną akcję w tym zakresie przeprowadziła lubelska drogówka. Przeprowadzono 320 kontroli, ujawniono 270 wykroczeń i zatrzymano 11 dowodów rejestracyjnych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE