Dzieci wracają do żłóbków i przedszkoli

Rząd przedłużył obowiązujące restrykcje do 25 kwietnia. Ponowne otwarcie żłobków i przedszkoli w poniedziałek 19 kwietnia stanowi wyjątek, z czego zdecydowanie ucieszyli się rodzice. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wciąż pozostają na zdanym nauczaniu. 

fot. Pixabay

Rząd zapowiedział przedłużenie obostrzeń do 25 kwietnia. Jednocześnie chce zacząć luzowanie od uwalniania edukacji stacjonarnej.

Dzisiaj do stacjonarnych zajęć wracają żłobki i przedszkola. To nie jedyny wyjątek od obostrzeń bo również od dzisiaj będzie możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu. W szkołach i klasach sportowych to jedyne możliwe zajęcia stacjonarne, które mogą się odbywać.

Rząd jeszcze w tym tygodniu ma podjąć decyzję o dalszym uruchamianiu stacjonarnych zajęć, ale wszystko będzie zależało od tego czy trend spadkowy zakażeń koronawirusem zostanie utrzymany.

Do 25 kwietnia zamknięte również będą galerie handlowe, salony kosmetyczne i instytucje kultury. Do 3 maja przedłużone zostały restrykcje na hotele i pensjonaty.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE