Groźny wypadek w Beskidach. Narciarz wpadł na pień

Do groźnego wypadku w Beskidach doszło w niedzielę. Jak informują ratownicy GOPR, narciarz który zjeżdżał z Hali Rysianki do Żabnicy, podczas upadku uderzył klatką piersiową w wystający pień. 

fot. GOPR Beskidy

Do groźnego wypadku doszło w niedzielę podczas zjazdu z Hali Rysianki do Żabnicy.

Narciarz podczas upadku wpadł klatką piersiową na wystający pień. Ratownicy GOPR Beskidy poinformowali, że dokładna lokalizacja mężczyzny była możliwa dzięki aplikacji Ratunek.

fot. GOPR Beskidy

Najpierw do narciarza wyjechało 5 ratowników na skuterach śnieżnych. Następnie z Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku dołączył drugi zespół ratowników.

fot. GOPR Beskidy

„Po dotarciu na miejsce ratownicy udzielili poszkodowanemu pomocy medycznej i ze względu na uraz klatki piersiowej, trudności z oddychaniem oraz podejrzenie urazu kręgosłupa, zadysponowali śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Warunki związane z ostatnimi opadami śniegu i specyfiką terenu znacznie utrudniły transport mężczyzny na lądowisko na Hali Pawlusiej. Poszkodowany został przekazany załodze HEMS #Ratownik4 i przetransportowany drogą powietrzną do szpitala w Bielsku-Białej. Działania ratunkowe zakończyły się powrotem zespołów do stacji ratunkowej na Hali Miziowej o godz. 20:00” – informują ratownicy GOPR Beskidy.

fot. GOPR Beskidy

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE