Priorytet w nowym roku szkolnym? Wcale nie WF

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zdradził jaki przedmiot będzie priorytetem w przyszłym roku szkolnym. Nie będzie to wcale Wychowanie Fizyczne, jak zapowiedział wcześniej. 

fot. Pixabay

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział zmiany w nadchodzącym roku szkolnym 2021/2022.

Priorytetem w przyszłym roku szkolnym, według zapowiedzi ministra będzie Wychowanie do Życia w Rodzinie. Szef MEiN twierdzi, że w dobie „kryzysu rodziny pogłębionego postulatami rewolucji kulturalnej, seksualnej” a nawet „rewolucji wprost komunistycznej”, nauczyciele Wychowania do Życia w Rodzinie powinni zyskać większą rangę.

Przemysław Czarnek uczestniczy w XI Ogólnopolskim Kongresie Nauczycieli Wychowania do Życia w Rodzinie zorganizowanym w Częstochowie. Kongres z uwagi na sytuację pandemiczną, odbywa się w tym roku zdalnie.

„Dziś w gronie wszystkich nauczycieli, którzy zechcieli wziąć udział w tym kongresie, będziemy rozmawiali na temat przyszłości tego przedmiotu, przedmiotu niezwykle ważnego” – powiedział Czarnek o Wychowaniu do Życia w Rodzinie.

Jak zapowiedział minister w dokumencie „Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa” Wychowanie do Życia w Rodzinie będzie kierunkiem priorytetowym w roku szkolnym 2021/2022.

Przemysław Czarnek  ogłosił również podczas wizyty na Jasnej Górze powołanie nowej dyscypliny naukowej jaką jest biblistyka. Informację tę ogłosił w czasie Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE