W Małopolsce rusza pierwszy punkt szczepień powszechnych

Pierwszy punkt szczepień powszechnych w Małopolsce uruchomiony został w Olkuszu. Jak zapowiada wojewoda małopolski Łukasz Kmita, dziennie będzie można szczepić tam ok. 700 osób. 

Fot. Pexels

Wojewoda w porannej rozmowie w Radio Kraków zapowiedział, że jest to pilotaż.

„Liczymy się z tym, że na początek ta liczba szczepień może nie wynosić 700 a nieco mniej” – powiedział Łukasz Kmita. Masowy punkt szczepień w Olkuszu pierwsze szczepionki poda już dziś w Hali Sportowej MOSIR-u.

Docelowo w Małopolsce uruchomione zostaną 43 punkty masowych szczepień. Kolejny zostanie uruchomiony w Tarnowie a następne zaczną działać w maju. Jak zapowiada wojewoda, do Polski jeszcze w kwietniu ma trafić 3,6 mln szczepionek, z czego znaczna część ma trafić do Małopolski.

Maj zapowiadany jest jako miesiąc szczepień w całym kraju. W tym miesiącu dostarczonych zostanie kolejnych 10 mln. szczepionek.

Łukasz Kmita powiedział również, że od kilku dni uspokaja się sytuacja w szpitalach, a obłożenie łóżek spadło o 300 w ciągu ostatnich 9 dni. Natomiast w szpitalach tymczasowych jest o 25% mniej pacjentów niż 10 dni temu.

„Musimy być jednak czujni. Wirus jest podstępny. Dla wielu osób kończy się śmiercią. Szczepionki to jedyne lekarstwo” – powiedział wojewoda.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE