Horror w Krakowie. Policjanci ujawnili składowisko odpadów chemicznych!

16 kwietnia br. w związku z informacją, jaka pojawiła się w mediach ogólnopolskich oraz na podstawie ustaleń własnych, funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji na terenie jednego z krakowskich zakładów ujawnili składowisko odpadów chemicznych, które mogły stanowić zagrożenie dla człowieka i środowiska poprzez przenikanie do gleby.

Fot. Policja

 

Na miejscu policjanci wraz z Inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz załogą chemiczną Państwowej Straży Pożarnej zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt beczek o łącznej pojemności 10.000 litrów nieznanej substancji. Pobrane zostały również próbki w celu dalszych badań laboratoryjnych oraz dokładniejszemu przebadaniu odpadów.
Trwają ustalenia czy doszło do skażenia terenu, na którym znajduje się zakład produkcyjny.
Zgromadzone materiały przekazano Prokuraturze Rejonowej Kraków-Podgórze, która zbada czy doszło do popełnienia przestępstwa, w szczególności narażenia mieszkańców na utratę zdrowia. Za niewłaściwe składowanie odpadów lub substancji toksycznych, które mogą stanowić zagrożenie dla człowieka i środowiska, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE