Nie będzie głosowania w sprawie OFE!

Podjęto decyzję dotyczącą głosowania w sprawie ustawy likwidującej Otwarte Fundusze Emerytalne. Głosowanie spadło z porządku głosowań posiedzenia Sejmu. Rozwiązanie miało wejść w życie w czerwcu 2021.

Fot. Kraków w Pigułce

Dziś przed południem Sejm wznowił przerwane w ubiegły czwartek głosowanie, między innymi w sprawie ustawy likwidującej Otwarte Fundusze Emerytalne. Projekt daje wybór czy gromadzone na koncie środki trafią na Indywidualne Konto Emerytalne, czy zostaną przeniesione na konto w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W drugim przypadku miałaby obowiązywać tzw. opłata przekształceniowa.

Takie rozwiązanie miało wejść w życie w czerwcu tego roku. Jak się jednak okazało, marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała na początku obrad, że nie odbędzie się głosowanie nad projektem ustawy w sprawie likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Dziś podczas wznowionych obrad posłowie mają natomiast głosować nad kilkoma rządowymi projektami ustaw, dotyczącymi m.in. powołania Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego oraz projektu w sprawie usprawnienia postępowania w tzw. upadłości konsumenckiej. Zwrócą uwagę także na przepisy, które mają na celu doprecyzowanie mechanizmu powoływania młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE