Zmiany w zakupie biletów. Kontrolerzy nie nadążają. Można dostać mandat

Czy można dostać mandat za posiadanie ważnego biletu? Okazuje się, że wszystko jest możliwe. Zmiany w taryfikacji i możliwości zakupu biletu na przejazd komunikacją miejską od początku mnożą się w takim tempie, że kontrolerzy chyba nie nadążają się z tą wiedzą. 

fot. MPK S.A. Kraków

MPK S.A. w Krakowie wprowadziło kolejne ułatwienie dla pasażerów, które na razie mogą sprawić raczej więcej kłopotów.

Ułatwienie ma polegać na zakupie biletu okresowego przez internet, bez potrzeby udawania się do Punktu Sprzedaży Biletów, by zapisać go na Krakowskiej Karcie Miejskiej. Zmiana ta weszła już 4 kwietnia, a jednak nie wszyscy kontrolerzy są świadomi tej zmiany.

Przekonała się o tym Pani Zofia, o której informuje Radio Kraków. Pasażerka postąpiła wedle zaleceń. Bilet zakupiła przez internet, jednak podczas kontroli bilet nie wyświetlił się na karcie. Mimo potwierdzenia zakupu biletu, kontrolerka uznała brak ważnego biletu i wystawiła mandat.

Pani Zofia jednak nie dała za wygraną i próbowała uświadomić kontrolerkę o zmianach jakie zaszły. Została lekko mówiąc chłodno potraktowana. Na dodatek pasażerka nie miała przy sobie dowodu osobistego, dlatego aby potwierdzić jej tożsamość musiała się udać w obstawie kontrolerów do najbliższego patrolu policji.

Całe zamieszanie zostało już zgłoszone do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A., Zarządu Transportu Miejskiego oraz firmy realizującej kontrole w pojazdach MPK.

Mimo zapewnień, że kontrolerzy są szkoleni ze wszelkich wprowadzanych zmian, będzie prowadzone postępowanie wyjaśniające dlaczego doszło do tak żenującej sytuacji. ZTM już potwierdziło, że mandat zostanie anulowany.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE