Majówka 2021. Ministerstwo Zdrowia apeluje!

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał, że obserwowany jest spadek liczby zachorowań w porównaniu do ubiegłego tygodnia. To jednak nie powinno oznaczać spadku ostrożności Polaków. Resort apeluje o cierpliwość i zachowanie odpowiedzialności na majówkę. 

Dziś rano głos w sprawie sytuacji pandemicznej w kraju zabrał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Przekazał, że resort zauważa, że trzecia fala pandemii koronawirusa zaczyna powoli opadać. Szczególnie widać to w zakresie zgonów, których spadek tydzień do tygodnia jest rzędu 7 procent.

Ministerstwo Zdrowia apeluje jednak do Polaków o zachowanie ostrożności. Szczególnie, że przed nami majówka. Pomimo, że hotele są do 4 maja nieczynne, wiele osób znajduje prywatne kwatery, które wciąż można wynająć. Niewątpliwe także, że jeśli będzie ciepło, chętnie pojedziemy na lokalne plaże, odwiedzimy parki czy lasy. To może spowodować zwiększoną transmisję wirusów i przyczynić się do kolejnego skoku nowych przypadków COVID-19.

Również na ten temat wypowiadał się w środę minister zdrowia, Adam Niedzielski. Zaznaczył, że w tym czasie będą wzmożone kontrole w ośrodkach, ale również na ulicach. Funkcjonariusze będą sprawdzać między innymi czy Polacy mają na sobie maseczki i stosują się do wszystkich innych środków bezpieczeństwa, które wyznaczył rząd.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE