Rosyjskie MSZ uznało pracowników ambasady RP w Moskwie za osoby niepożądane!

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zakomunikowało, że pięci pracowników ambasady Rzeczpospolitej w Moskwie zostało uznanych za osoby niepożądane. Chwilę wcześniej ambasador Polski w Moskwie został wezwany do tamtejszego resortu. 

Fot. Kraków w Pigułce

W połowie kwietnia polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało rosyjskiego ambasadora w Polsce i przekazało mu notę dyplomatyczną o uznaniu za osoby niepożądane trzech pracowników ambasady Rosji w stolicy. Jak tłumaczono, powodem było naruszenie przez wskazane osoby warunków statusu dyplomatycznego oraz prowadzenie działań na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej.

Teraz podobna sytuacja spotkała również Polaków. Dziś rano ambasador RP w Moskwie Krzysztof Krajewski został wezwany do rosyjskiego MSZ. Przekazano mu protest Rosji z powodu wcześniejszej sytuacji związanej z ich rosyjskimi pracownikami. Jak się chwilę później okazało, również pięciu pracowników ambasady RP w Moskwie zostało także uznanych za persona non grata.

Polacy mają czas, aby opuścić Rosję do 15 maja. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych póki co nie zabrało głosu w tej sprawie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE