Tramwaje zwiększą prędkość pięciokrotnie? Odważny projekt dostał zielone światło

Do Budżetu Obywatelskiego ponownie trafił projekt pasjonatów z Platformy Komunikacyjnej Krakowa. Tym razem chodzi o montaż nowego rodzaju krzyżownicy.  Dzięki temu tramwaje będą mogły zwiększyć swoją prędkość, zachowując przy tym większe bezpieczeństwo. 

Fot. Kraków w Pigułce

Urzędnicy dali zielone światło dla nowego projektu krzyżownicy głębokorowkowej.

PKK informuje na swoim profilu, że to przełomowy moment. Nowy typ krzyżownicy zostanie zamontowany na fragmencie torowiska w Łagiewnikach. Dzięki specjalnym głębszym rowkom, tramwaj będzie mógł jechać nie tylko stabilniej i bezpieczniej ale także nawet pięć razy szybciej niż obecnie.

Jak podaje Radio Eska Kraków, obecna prędkość na skrzyżowaniach ograniczona jest do 10 km/h, a często odbywa się to dwa razy wolniej. Dzięki zamontowanej nowej krzyżownicy głębokorowkowej prędkość przejazdu tramwaju na wprost może osiągnąć nawet 50 km/h.

Projekt Platformy Komunikacyjnej Krakowa został przez urzędników przyjęty. Teraz będzie czekał na testy oraz przede wszystkim na odpowiednią liczbę głosów. Tytuł projektu na który można oddawać głos to „Szybciej tramwajem po krakowskich torach”

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE