Zmiana lokalizacji meczów Euro 2020! Gdzie zagrają Polacy?

Jak przekazał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, reprezentacja Polski rozegra swoje mecze w ramach Euro 2020 nie w Dublinie i Bilbao, a w Sankt Petersburgu i Sewilli. Wszystko ze względu na wymagania UEFA.

Fot. Kraków w Pigułce

Rozgrywki w ramach przełożonego ze względów epidemicznych Euro 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Polacy zagrają 14 czerwca ze Słowacją, 19 czerwca z Hiszpanią i 23 czerwca ze Szwecją. Zmieni się jednak lokalizacja meczów. Wszystko ze względu na to, że UEFA wymaga od miast-gospodarzy zadeklarowania wpuszczenia na trybuny co najmniej 25 procent kibiców, a nie wszędzie jest to możliwe.

W związku z tym Dublin i Bilbao, gdzie zagrać miała między innymi Polska, stracą prawo do organizacji Euro. Miasta nie mogły spełnić tych warunków ze względu na wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Informacją na temat nowych miejsc, w których odbędą się rozgrywki podzielił się na Twitterze Zbigniew Boniek. Tak jak nieoficjalnie zapowiadano, Polska zagra w Sankt Petersburgu i w Sewilli. PZPN szuka bazy dla Polaków na czas trwania turnieju.

Oficjalne komunikaty ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej powinny pojawić się już wkrótce. Również UEFA ma jeszcze dziś ogłosić zmiany.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE