Prognoza na majówkę. Otworzymy sezon grillowy?

Są już pierwsze prognozy pogody na majówkę. Wstępnie początek miesiąca zapowiada się ciepło.

Fot. Pixabay

Jaka będzie pogoda na majówkę, pogoda na majówkę, a także temperatura majówka – to ostatnio bardzo często wpisywane w przeglądarkę hasła. Przez ostatnie lata to właśnie 1 maja część osób otwierała sezon grillowy lub wybierały się na spacery.

Na wiosenną temperaturę mogą liczyć mieszkańcy centralnej, zachodniej i południowej Polski. Na wschodzie i na północy będzie chłodniej. Według wyliczeń IMGW temperatura maksymalna wahać się tam będzie od 12°C do 24°C. Niższych wartości temperatury maksymalnej od 9°C do 21°C spodziewać się można przeważnie na północy i w górach (w szczytowych partiach od -1°C do 10°C).

„Model wskazuje, że najchłodniej będzie na północnym wschodzie kraju oraz w górach. Temperatura minimalna w tych regionach oscylować będzie od -1°C do 9°C (w szczytowych partiach górskich od -6°C do 5°C). Nieco wyższe wartości temperatury minimalnej od 1°C do 11°C kształtować się powinny w pozostałych częściach kraju. Miejscami w centrum i na zachodzie, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej, możliwa temperatura minimalna w zakresie od 3°C do 12°C.” – pisze IMGW.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE