Wszyscy uczniowie wrócą do szkół w maju? Jest kontynuacja spadków

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiada, że jest szansa powrotu do szkół wszystkich uczniów. Jeżeli tendencja spadkowa zakażeń koronawirusem utrzyma się, wtedy powrót mógłby być już w maju. Wygląda na to, że dzisiaj spodziewać się możemy kolejnych optymistycznych danych. 

Fot. Pixabay

Przemysław Czarnek w rozmowie w radiowej Jedynce ponownie optymistycznie odniósł się do powrotu uczniów do szkół jeszcze w maju.

Minister zaznaczył, że to „zależy od czynników pandemicznych, od tego, jak będzie się prezentowała krzywa spadkowa dynamiki koronawirusa”

Z nieoficjalnych doniesień RMF FM, wynika jednak, że dzisiejsze dane będą jeszcze lepsze niż zazwyczaj w poniedziałek. Według stacji dzisiaj możemy liczyć na niecałe 4 tys. zakażeń koronawirem. Dla porównania, w zeszły poniedziałek odnotowano 7 tys. przypadków.

Poniedziałkowe dane zwykle są najniższe z całego tygodnia, ponieważ w weekend przeprowadza się mniej testów kontrolnych. Patrząc jednak na cotygodniowe spadki, można założyć, że trzecia fala już gaśnie, a uczniowie wedle wyjaśnień Przemysława Czarnka, mogą powoli szykować się na powrót do nauki stacjonarnej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE