Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy. Bank ostrzega!

mBank informuje o kolejnych próbach wyłudzenia pieniędzy i danych. Bank wysłał do swoich klientów informacje przestrzegające przed próbami oszustwa. Jak się okazuje, złodzieje podają się za pracowników banku. 

Fot. Kraków w Pigułce

Złodzieje nie odpuszczają. Pojawiły się kolejne próby oszustwa. Tym razem o niebezpieczeństwie informuje mBank. W wysłanym do klientów komunikacie przestrzega przed próbami wyłudzenia danych.   Złodzieje mówią, że z danego rachunku został wykonany podejrzany przelew lub transakcja kartowa.

Jak dodaje bank, wszystkie informacje są zmyślone. Zarówno jeśli chodzi o kwotę transakcji, jak i dane odbiorcy. Zachęcają, aby zainstalować aplikację, która pomoże w zabezpieczeniu pieniędzy klienta. Niestety, w rzeczywistości aplikacja umożliwi oszustom przejęcie kontroli nad telefonem lub komputerem.

Dlatego warto pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Bank przypomina też, że żaden z pracowników nie zadzwoni do klienta i nie będzie pytał się o dane do logowania, hasła czy pełen numer karty płatniczej. W razie wątpliwości zawsze można przerwać rozmowę i zadzwonić na infolinię. Wtedy konsultant potwierdzi lub zaprzeczy czy to pracownik banku faktycznie kontaktował się z daną osobą.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE