Co z certyfikatem dla zaszczepionych? Premier odpowiada!

Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki odniósł się do pomysłu Unii Europejskiej, dotyczącego tzw. certyfikatu dla osób zaszczepionych. Czy będzie obowiązywać w Polsce?

Fot. Shutterstock

Dziś odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie luzowania obostrzeń w kraju. Politycy przekazali najważniejsze wiadomości dotyczące znoszenia restrykcji. Zaprezentowano specjalny harmonogram. Premier wskazał, że najważniejszą sprawą są w tej chwili szczepienia.

„Rada Medyczna i Rządowy Zespół do Walki z COVID-19 opracowują rozwiązania, które mają zachęcić do uczestnictwa w akcji szczepień. Osoby, które są sceptyczne, muszą zrozumieć, że to jedyny skuteczny sposób na pozbycie się pandemii. Dobrze widać to po Wielkiej Brytanii, która była w czołówce zakażeń, ale wcześniej rozpoczęła akcję szczepień i teraz dane są zupełnie inne.”

Mateusz Morawiecki odniósł się również do możliwości wprowadzenia tzw. certyfikatu dla osób zaszczepionych. Zaznaczył, że Unia Europejska narzuca rozwiązania, od których nikt nie jest w stanie uciec. I takie paszporty są jednym z nich.

Dodał także, że jeśli Polska nie przyjęłaby tego pomysłu, to mogłoby znacząco ograniczyć wolności części obywateli. Utrudniłoby to między innymi przemieszczanie się po terenie Unii Europejskiej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE