Luzowanie obostrzeń, powrót do szkół. Rząd podejmuje decyzje

Jeszcze dzisiaj rząd ma ogłosić decyzje w sprawie luzowania obostrzeń i powrotu uczniów do szkół. W środę 28 kwietnia poznamy zatem plany na pierwsze dni maja oraz na resztę miesiąca. 

Fot. Pexels

Rząd w środę 28 kwietnia ogłosi decyzje w sprawie luzowania obostrzeń oraz powrotu uczniów do szkół.

W porannej rozmowie RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że od 4 maja wszyscy uczniowie klas I-III powinni wrócić do szkół. Obecnie klasy te prowadzone mają zajęcia w trybie hybrydowym. W planach jest również powrót do zajęć stacjonarnych uczniów klas starszych oraz szkół średnich.

„Rozmawiamy o tym, by podzielić to na etapy – te etapy powinny być skonstruowane tak, by wszyscy uczniowie jeszcze w maju wrócili do szkół” – przekazał w rozmowie ze stacją Adam Niedzielski.

O szczegółach jednak dowiemy się na konferencji prasowej. Minister Adam Niedzielski dodał, ze waży się kwestia regionalizacji. Możliwe jest, że od 4 maja regionalizacja obostrzeń nie będzie już obowiązywać.

Jak powiedział minister, w planach majowych jest również uruchomienie ogródków restauracyjnych, galerii handlowych, sklepów budowlanych i meblarskich. Adam Niedzielski odniósł się również do obowiązku maseczkowego. Luzowania tego nakazu jednak powinniśmy się spodziewać dopiero w momencie gdy liczba zakażeń spadnie do 5 tys. osób tygodniowo.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE