Kompletnie pijany zderzył się z karetką. Próbował uciec, ale złapali go ratownicy

Policjanci ze Skały zatrzymali 49-latka, który spowodował kolizję z karetką pogotowia. Sprawca miał ponad 3,5 promila. Mężczyzna próbował zbiec z miejsca zdarzenia, jednak do czasu przyjazdu patrolu został ujęty przez załogę pogotowia. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

Fot. Policja

28 kwietnia br. oficer dyżurny Komisariatu Policji w Skale został powiadomiony o kolizji drogowej z udziałem karetki pogotowia, do której miało dojść na terenie podległej gminy. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol. Policjanci ustalili, że 49-letni kierujący vw golfem podczas manewru włączania się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa nadjeżdżającej, z włączonymi sygnałami świetlnymi, karetce pogotowia, w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów.

Po całym zdarzeniu mężczyzna wycofał pojazd na teren posesji, z której wyjechał, po czym wysiadł z samochodu razem z pasażerem i zamierzał uciec. Jednak szybko został ujęty przez załogę pogotowia, która o całym zdarzeniu powiadomiła dyżurnego miejscowego komisariatu, a po przyjeździe funkcjonariuszy został oddany w ich ręce. Okazał się, że 49-letni mieszkaniec gminy Skała, był kompletnie pijany – miał ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że nie widział nadjeżdżającej karetki. Kierowca został zatrzymany, policjanci zabezpieczyli też jego prawo jazdy.

Teraz 49-latek odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz za spowodowanie kolizji drogowej, która z kolei zagrożona jest karą grzywny.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE