Ogromny sukces akcji szczepień w majówkę! Akcja przeszła najśmielsze oczekiwania! Jutro drugi dzień

1200 osób zaszczepiło się w Krakowie przeciwko Covid-19 w pierwszym dniu szczepień w majówkę. Sukces programu spowodował, że do punktów szczepień dotrze dodatkowe 1000 preparatów. Zaszczepić można się bez wcześniejszego zapisu.

Fot. Urząd Marszałkowski

– To był strzał w dziesiątkę! Przygotowana przez polski rząd akcja „Zaszczep się w majówkę” cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wszystkie te osoby, które dziś cierpliwie czekały na szczepienie, dołożyły swoją cegiełkę do budowania naszego wspólnego bezpieczeństwa. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak sprawnego jej zorganizowania i czuwają nad tym, aby wszystko szło zgodnie z planem – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

1 i 2 maja będą mogły szczepić się osoby w wieku 36 lat i starsze, a 3 maja osoby w wieku 34 lat i starsze. W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Sukces akcji spowodował, że w następnych dniach do mobilnych punktów dotrze o 1000 preparatów więcej niż pierwotnie zakładano.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE