Ile miasto płaci zakonnikom za „darmowy” parking dla urzędników?

Parking przed Urzędem Miasta w centrum Krakowa budzi od lat wiele kontrowersji. Nie tylko przez wzgląd na opłaty, ale głównie przez politykę urzędników, którzy robią wszystko by do centrum wjeżdżało jak najmniej aut. Sami z parkingu jednak zrezygnować nie chcą. 

fot. Pixabay

Jak podaje Onet, UMK już podpisał umowę z sąsiadującym klasztorem Franciszkanów na możliwość korzystania z ich parkingu.

Chodzi o możliwość parkowania na tyłach klasztoru w czasie sesji rady miasta. Jednorazowa opłata na czas sesji to 1,5 tys. zł. W roku 2021 w planach jest przeprowadzenie 19 sesji, co daje w przeliczeniu 28,5 tys. zł. opłaty parkingowej na rzecz klasztoru. Jeżeli będzie potrzeba zwołania dodatkowej sesji, miasto musi przelać kolejne 1,5 tys. zł.

Sprawa wynajmu parkingu od zakonników od lat wywołuje kontrowersje, zwłaszcza w czasie, gdy urzędnicy wprowadzają kolejne zakazy wjazdu aut do centrum. Tłumaczenia, że centrum jest doskonale skomunikowane a dojazd rowerem nie powinno stanowić problemu, do samych urzędników jednak nie trafiają.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE