Nie będzie przywilejów dla zaszczepionych? Rząd nie chce podziałów

Zapowiadane przez rząd przywileje dla osób zaszczepionych zostaną przesunięte w czasie, albo całkiem odrzucone. W wielu krajach takie przywileje już wprowadzono. W Polsce pomysł ten chwilowo upadł. 

fot. Pixabay

Jak podaje RMF FM, rząd odsuwa projekt o przywilejach dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19.

Przywileje takie ogłosiło już wiele krajów, jak choćby Niemcy, Węgry, Grecja, Chorwacja, Słowenia czy Stany Zjednoczone.

Dotyczą one np. brak wymogu posiadania negatywnego wyniku testu podczas wizyt na zakupach, czy u fryzjera. W Stanach Zjednoczonych osoby zaszczepione mogą w otwartej przestrzeni publicznej zdjąć maseczki, o ile nie przebywają w tłumie, a na Węgrzech mogą już korzystać z restauracji i hoteli.

W Polsce lista przywilejów wprawdzie oficjalnie nie została ogłoszona, ale już od Wielkanocy do limitu gości nie wilcza się przecież osób zaszczepionych. Podobnie ma być teraz, przy organizowaniu wesel czy innych uroczystości rodzinnych.

Jak informuje stacja, rząd nie chce ogłaszać takiej oficjalnej listy przywilejów, gdyż obawia się oskarżeń o nierówne traktowanie, a nawet segregowanie ludzi na zaszczepionych i niezaszczepionych, przyznając lub odmawiając konkretnych przywilejów.

Luzowanie obostrzeń wciąż ma sukcesywnie wchodzić w życie. Od 15 maja jeżeli tendencja spadkowa zakażeń zostanie utrzymana, w otwartej przestrzeni publicznej zniknie obowiązek maseczkowy. Od 29 maja mają zacząć funkcjonować znowu m.in. ogródki restauracyjne. Luzowania dotyczą wszystkich osób.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE