Nie żyje wybitny kompozytor. Był autorem słynnego utworu „Pamiętasz, była jesień”

W wieku 88 lat zmarł wybitny muzyk Lucjan Kaszycki. Był autorem słynnego utworu „Pamiętasz, była jesień”. Wykładał również na Akademii Muzycznej. Tragiczne informacje przekazał redaktor naczelny Jazz Forum.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Zmarł Lucjan Kaszycki, wybitny kompozytor, przede wszystkim muzyki filmowej oraz teatralnej. Smutną informację przekazał redaktor naczelny Jazz Forum, Paweł Brodowski. To on stworzył słynny utwór „Pamiętasz, była jesień”, który można było podziwiać w filmie „Pożegnania” Jerzego Hasa.

Napisał także kompozycje do „Awantury o Basię”, „Jak być kochaną” czy „Katastrofa w Gibraltarze”. W sumie był twórcą muzyki do ponad 60 filmów. Lucjan Kaszycki był kompozytorem wielu przebojów muzyki rozrywkowej. Jego utwory śpiewała między innymi Sława Przybylska czy Irena Santor.

Na co dzień współpracował w wieloma teatrami w całej Polsce. Skomponował muzykę do 150 spektakli. Pracował także jako pedagog na Akademii Muzycznej w Warszawie, z którą był związany do 2011 roku. Założył też pierwszą w Polsce Szkołę Zawodową Muzyki Rozrywkowej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE