Radny i były zastępca komendanta policji w areszcie. Zarzut molestowania nieletniej

Członek zarządu powiatu miechowskiego został aresztowany. Wśród zarzutów Wojciech D. usłyszał zarzut z paragrafu 200 kodeksu karnego, czyli molestowanie dziecka. 

Fot. Policja

Jak informuje WP.pl 47-letni Wojciech D. to były zastępca komendanta powiatowego policji w Miechowie, a obecnie sprawował funkcję radnego z ramienia PiS.

Kłopoty radnego zaczęły się gdy zainteresowało się nim Biuro Spraw Wewnętrznych w 2018 r. mimo, że Wojciech D. nie pracował już w policji, jednak BSW zaczęło sprawdzać działalność byłego zastępcy komendanta.

Jak informuje portal, po sprawdzeniu bilingów telefonicznych odkryto korespondencję radnego z nastoletnią córką jego znajomych.

Wojciechowi D. postawiono zarzuty z art. 200 i 231 Kodeksu Karnego, czyli seksualne wykorzystanie małoletniej poniżej 15 roku życia.

Kolejne zarzuty dotyczą kierowania samochodem pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku. We krwi zatrzymanego radnego stwierdzono wówczas ponad 2 promile alkoholu.

Lista zarzutów wydłuża się, dlatego Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, w stosunku do Wojciecha D., zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE