Minister zdrowia z dobrymi informacjami. Przekazał dane na temat średniej liczby zakażeń!

Minister zdrowia zabrał głos w sprawie średniej liczby nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Wskazał, że liczba ta mocno spadła, co jest bardzo dobrą informacją. Dzięki temu będzie można m.in. zdjąć maseczki, podczas przebywania na świeżym powietrzu.

Wszystko wskazuje na to, że kończy się trzecia fala pandemii koronawirusa w Polsce. Pozytywne informacje przekazał dziś rano minister zdrowia. Według danych na temat siedmiodniowej średniej liczby zakażeń koronawirusem, jesteśmy obecnie poniżej poziomu między drugą i trzecią falą COVID-19.

Średnia ta bowiem spadła do około 4 tysięcy. Natomiast wskaźnik nowych zakażeń na sto tysięcy mieszkańców zmniejszył się do 11,4. Oznacza to, że już od przyszłej soboty będziemy mogli zdjąć maseczki, podczas przebywania na świeżym powietrzu. To dobra informacja dla osób spragnionych normalnego oddychania na zewnątrz. Maseczki będzie należało jednak wciąż nosić w zamkniętych pomieszczeniach.

Takie zapowiedzi pojawiły się już wcześniej. Od 15 maja rząd zapowiedział zniesienie obowiązku noszenia maseczek na otwartym powietrzu, pod warunkiem, że utrzymamy dystans 1,5 metra od innej osoby. Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii opublikowano w czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE