Od dziś niepełnosprawni z pierwszeństwem podczas szczepień! Wprowadzono zmiany!

Od dziś  osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz ich opiekunowie mają pierwszeństwo podczas wizyt w powszechnych punktach szczepień. Dodatkowo, nie muszą być zapisani na konkretny termin.

Fot. Pixabay

W Polsce trwa akcja szczepień. W ciągu ostatnich tygodni każdego dnia uruchamiane były kolejne roczniki, które mogły zapisywać się na szczepienia. W tej chwili już każdy dorosły Polak posiada e-skierowanie, dzięki któremu może udać się po szczepionkę. Pojawiły się jednak dodatkowe udogodnienia.

Aby ułatwić proces szczepień osób, które mogą mieć z nimi największy problem, rząd zdecydował, że osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie będą mieli pierwszeństwo podczas szczepień w powszechnych punktach. Dotyczy to jednak tylko tych pacjentów, którzy posiadają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Takie zasady wchodzą w życie od dziś, czyli od 10 maja.

Co istotne, niepełnosprawni nie będą musieli wcześniej zapisywać się na konkretny termin przez infolinie czy online. Wystarczy, że przyjdą do punktu, zarejestrują się i chwilę później otrzymają preparat. Dodatkowo szczepienia będą mogły odbywać się też między innymi w warsztatach terapii zajęciowej, zakładach aktywności zawodowej, centrach i klubach integracji społecznej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE