Został dwukrotnie dźgnięty nożem. Wezwał taksówkę i pojechał na przystanek

23-latek kilka dni temu miał ugodzić nożem przyjaciela swojej matki. Oprócz usiłowania zabójstwa mężczyzna usłyszał dodatkowo zarzut uszkodzenia ciała u matki oraz trzy zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu dożywocie.

Fot. Shutterstock

8 maja około godziny 7, na numer alarmowy 112  zadzwonił  40–letni mężczyzna informując,  że przed chwilą, na jednym z przystanków autobusowych w Chrzanowie został ugodzony nożem przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Na wskazany przystanek skierowano załogę pogotowia ratunkowego i patrol policji. Karetka zabrała pokrzywdzonego do szpitala.

Na miejscu pozostała kobieta, jak się okazało znajoma pokrzywdzonego, która podała jednak zupełnie inną wersję zdarzeń. Szybko okazało się, że zgłoszenie o dwóch nieznanych mężczyznach, którzy mieli zaatakować 40-latka było nieprawdą. Do zdarzenia miało bowiem dojść w mieszkaniu na jednym z osiedli w Chrzanowie. Gdy w mieszkaniu była kobieta oraz pokrzywdzony, do środka wszedł 23-letni syn kobiety. Między całą trójką doszło do nieporozumień i w trakcie przepychanek 23-latek chwycił nóź i dwukrotnie ugodził przyjaciela matki, po czym uciekł z mieszkania. Kobieta z rannym przyjacielem wezwali taksówkę i odjechali w kierunku centrum miasta. Na przystanku komunikacji miejskiej, na ul. Niepodległości powiadomili numer alarmowy opowiadając naprędce zmyśloną historyjkę o dwóch napastnikach, chcąc wezwać pogotowie, by udzieliło pomocy rannemu.

Chrzanowscy policjanci natychmiast udali się do miejsca faktycznego zdarzenia, czyli mieszkania kobiety, gdzie zatrzymali sprawcę. W trakcie przeszukania mieszkania kobiety  policjanci zabezpieczyli nóż, a w mieszkaniu jej syna funkcjonariusze natrafili na pewne ilości marihuany i amfetaminy, a także uprawę 6 roślin konopi indyjskich.

Po nocy spędzonej w pomieszczeniach dla zatrzymanych 23-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie prokurator przedstawił mu 5 zarzutów m.in. usiłowania zabójstwa, uszkodzenia ciała, posiadania środków odurzających i uprawy konopi indyjskich. 9 maja sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.  Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawiania wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE