Będzie więcej takich miejsc. Mieszkańcy potrzebują relaksu

Coraz większy stres i tempo życia sprawiają, że mieszkańcy poszukują kolejnych sposobów na zrelaksowanie nie tylko ciała, ale również psychiki. Władze województwa zauważają, że jedno bardzo często łączy się z drugim. Na południu Polski coraz więcej będzie miejsc z klimatem przypominającym nadmorskie wybrzeże. 

Fot. Pixabay

Tężnie solankowe cieszą się ogromną popularnością. Wcześniej mieszkańcy z równym powodzeniem relaksowali się w górskich termach, teraz przyszedł czas na spacer przy tężni.

Eksperci przekonują, że godzinny spacer w okolicy tężni dostarczy nam jodu i mikroelementów na poziomie trzydniowego pobytu nad morzem.

Do 24 maja trwa nabór wniosków na współfinansowanie tężni solankowych. Projekt skierowany jest do gmin, które chcą mieszkańcom zapewnić tego rodzaju relaksacyjny i zdrowotny spacer.

Jak zapewniał Marszałek Województwa małopolskiego Witold Kozłowski „Wiemy, jak bardzo potrzebne są dzisiaj na mapie Małopolski miejsca, w których mieszkańcy będą mogli odpocząć, zrelaksować się, zdrowo spędzić czas na łonie natury. Tak narodził się pomysł na dofinansowanie budowy Małopolskich Tężni Solankowych”

Województwo chce przeznaczyć 2,5 mln zł. na takie dofinansowanie. Obecnie w Małopolsce działają trzy tężnie solankowe, jedna w Nowej Hucie, druga w Rabce Zdrój, a trzecie w Wieliczce.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE