Na Rynek Główny wraca Jarmark. Wyczekiwane wydarzenie

To wydarzenie może być rekompensatą za cały rok pustki na Rynku Głównym. Odwoływane po kolei jarmarki Bożonarodzeniowe, Wielkanoce a majowy był nieudany bo miłośników odstraszyła pogoda. Tym razem ma być inaczej. 

Fot. Shutterstock

Na powrót jarmarku na Rynek Główny czekają nie tylko artyści, przedsiębiorcy i rzemieślnicy ale głównie miłośnicy spacerów wśród wystawowych bud.

W najbliższą sobotę rozpocznie się Jarmark Rzemiosła. Ma on zrekompensować cały rok życia w pandemii i odwoływanych po kolei innych jarmarków. Artyści już zacierają ręce i spoglądają błagalnie w niebo, by tym razem pogoda nie popsuła wydarzenia, tak jak to miało miejsce przy jarmarku majówkowym.

Jarmark Rzemiosła zawsze cieszył się sporą popularnością wśród turystów. Na tłumy przyjezdnych jeszcze nie ma co liczyć, dlatego artyści liczą na wsparcie mieszkańców.

Od 14 do 23 maja na ok 40 stoiskach będzie można podziwiać a także zakupić najlepsze ludowe wyroby. Z powodu pandemii i ogromnych strat, to właśnie na zakupy rzemieślnicy liczą najbardziej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE