Szpital tymczasowy w Hali Expo zostanie zamknięty

Po dwóch miesiącach działalności, szpital tymczasowy w Hali Expo powoli przygotowuje się do zamknięcia. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita powiedział kiedy ostatni pacjent opuści szpital. 

By Stanisław Rozpędzik – http://targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/aktualnosci/nienazwana-a7dbeb.html, CC BY 4.0/Wikipedia

Tymczasowy szpital covidowy w Hali Expo zaczął funkcjonować 19 marca.

Po dwóch miesiącach znacznie spadła ilość zajętych łóżek, a codzienny przyrost liczby osób zakażonych koronawirusem i liczba osób wymagających hospitalizacji, pozwala na zamknięcie szpitala.

O decyzji poinformował wojewoda małopolski Łukasz Kmita. „Liczymy, że ostatni pacjent tę placówkę opuści 31 maja” – powiedział wojewoda.

Szpital, nawet bez pacjentów ma funkcjonować jeszcze do końca czerwca. Uruchomiono 300 łóżek, w tym 280 łóżek internistycznych i 20 łóżek respiratorowych.

Jak podaje Gazeta Krakowska, umowa najmu podpisana jest do 23 czerwca. Do tej pory powinna zostać przywrócona infrastruktura sprzed pandemii. Wojewoda małopolski wystąpił jednak z prośbą czy część infrastruktury szpitalnej zachować. Chodzi przede wszystkim o zbiornik i instalację tlenową.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE