Wielkie zmiany w Punktach Sprzedaży Biletów. Koniec z kolejkami?

Gigantyczne kolejki do Punktów Sprzedaży Biletów to już codzienność. Od niedawna w Krakowie uruchomionych jest już kilka takich punktów, przez co kolejki są już znacznie mniejsze. Teraz jest szansa, że całkowicie zostaną zażegnane. To dobra informacja dla pasażerów. 

Fot. MPK

Od 17 maja wchodzą wielkie zmiany w sprzedaży i przedłużaniu biletów okresowych.

Mieszkańcy Krakowa, którzy tutaj pracują i odprowadzają w Krakowie podatki będą mogli przedłużyć lub uzyskać uprawnienia Karty Krakowskiej bez konieczności przychodzenia do Punktów Sprzedaży Biletów. Od poniedziałku będą mogli to zrobić online.

Na adres [email protected] wystarczy wysłać skan jednego z potrzebnych dokumentów.

  • pierwsza strona PIT z potwierdzeniem jego złożenia lub Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru
  • lub zaświadczenie z Urzędu Skarbowego, potwierdzające rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych za rok poprzedni w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Miasta, ze wskazaniem Miasta jako miejsca zamieszkania.

Przy wysyłaniu tych dokumentów należy pamiętać o odpowiednim wniosku o przedłużenie lub wydanie uprawnień Karty Krakowskiej.

MPK S.A. w Krakowie informuje, że nie trzeba wysyłać skanów całego PITu a jedynie jego pierwszą stronę. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.kk.krakow.pl

Na to rozwiązanie mieszkańcy czekają już od dawna. Od poniedziałku zatem nie trzeba już czekać w kolejce do Punktów Sprzedaży Biletów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE