Pijany kierowca spowodował kolizję. Jechał na test w kierunku Covid-19

32 – latek spowodował kolizję drogową mając ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie. Kierowca skody poinformował policjantów, że udaje się do szpitala na wymaz w związku z Covid – 19. Po usunięciu skutków kolizji i wykonaniu czynności z kierującymi, sprawca zdarzenia został odwieziony do szpitala celem wykonania badania- z wynikiem pozytywnym. Po zakończeniu izolacji mężczyzna stanie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Fot. Policja

Dyżurny chrzanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Kamieńskiego w miejscowości Chrzanów doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu ustalili, że 32-letni mężczyzna, kierujący osobową skodą, podczas intensywnej burzy i ulewy nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył volkswagena.

Od 32-letniego mieszkańca gminy Trzebinia w trakcie interwencji wyczuwalny był alkohol. W związku z tym, został poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało blisko 2 promile, w dodatku mężczyzna oświadczył, że jedzie w kierunku szpitala ponieważ ma skierowanie na wymaz w związku podejrzeniem zarażenia covid – 19. Po wykonaniu czynności na miejscu zdarzenia drugi patrol odwiózł sprawcę kolizji na zlecone badania. Wynik badań – pozytywny. Po zakończeniu kwarantanny i powrocie do zdrowia mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE