Czołowe zderzenie busa z samochodem osobowym. Kierowca w szpitalu

Do poważnego zderzenia samochodu dostawczego z samochodem osobowym doszło dzisiaj we wsi Skrzynka w gminie Szczucin. W wyniku zderzenia kierowca został przewieziony do szpitala. 

fot. OSP Szczucin

Do zderzenia czołowego doszło na łuku drogi, w miejscowości Skrzynka w gminie Szczucin.

Jak informuje asp. sztab. Barbara Szczerba z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie „Kierujący samochodem dostawczym 23-letni mężczyzna z niewiadomych przyczyn zjechał na lewą stronę na łuku drogi i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód osobowy kierowany przez 53-letniego mężczyznę, który wymagał przetransportowania do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi”

fot. OSP Szczucin

Jak informuje OSP Szczucin, 53-letniego kierowca był zakleszczony w aucie i do wyciągnięcia go potrzebne było użycie narzędzi hydraulicznych. Następnie został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

fot. OSP Szczucin

Dalsze działania strażaków polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów oraz usunięciu pozostałości powypadkowych. Na czas prowadzonych działań, droga była całkowicie nieprzejezdna.

W działaniach brał udział zastęp OSP Szczucin(GBARt), 3 zastępy JRG Dąbrowa Tarnowska(GBARt, GBARt, SLRR), 2 Zespół RM, patrol Policji oraz 2 Pomoce Drogowe.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE