500 plus i 14 emerytura tylko dla zaszczepionych? Padła konkretna propozycja

Samorządowcy spotkali się z rządem podczas Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Rozmawiano m.in. o tym, jak przekonać obywateli do sczepienia. Padła propozycja.

Jak ustaliło Radio ZET, ze strony samorządowców padła propozycja, by wypłata środków z programu 500 plus była przewidziana tylko dla dzieci zaszczepionych, a 14. emerytura tylko dla zaszczepionych seniorów.

Oprócz zachęt powinny być elementy dyscyplinujące – mówi Radiu ZET pełnomocnik zarządu Związku Miast Polskich Marek Wójcik. – To są pieniądze dodatkowe, w przypadku 14. emerytury już jest warunek wykluczający pewną grupę emerytów zarabiających powyżej określonego progu, dlaczego więc nie wprowadzić kolejnego warunku? Zdaję sobie sprawę, że to kontrowersyjne rozwiązanie, ale nie widzę powodu, by unikać tego tematu, jeżeli mamy skutecznie chronić się przed Covid-19 – mówi Marek Wójcik.

Wcześniej o ograniczeniach dla niezaszczepionych mówili lekarze. Niektórzy są za tym, żeby ograniczać ich kontakt np. poprzez zakaz wstępu do niektórych obiektów. Inni natomiast wyrażają się jeszcze ostrzej mówiąc, że należy wprowadzić godzinę policyjną.

Rząd na razie twardo stoi na stanowisku, że nie będzie ograniczał w żaden sposób osób niezaszczepionych. Mówi natomiast o kampanii i o zachęceniu nieprzekonanych. Jeżeli jednak chodzi o dopłaty, może zmienić zdanie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE