Od poniedziałku zmiany w MPK. Znowu trzeba będzie o tym pamiętać

Po wielu miesiącach przyzwyczailiśmy się już do automatycznego otwierania drzwi. Nie musieliśmy korzystać z przycisków nawet przed przystankami na żądanie. Od poniedziałku to się zmieni. 

Fot. MPK

Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie, od poniedziałku 24 maja nastąpią spore zmiany w komunikacji miejskiej.

Od poniedziałku prowadzący nie będą już otwierać drzwi. Trzeba będzie zrobić to samodzielnie naciskając przycisk. Największy kłopot będą mieć pasażerowie wysiadający na przystankach na żądanie. Przyzwyczaili się bowiem do tego, że autobusy zatrzymują się na każdym, bez konieczności naciskania przycisku. Od poniedziałku trzeba będzie o tym pamiętać.

Decyzja ta związana jest z luzowaniem obostrzeń przez rząd oraz z coraz cieplejszymi dniami. Konieczne będzie uruchamianie klimatyzacji, która nie funkcjonuje dobrze gdy na każdym przystanku otwierane są wszystkie drzwi.

Niezmienna pozostaje za to strefa bezpieczeństwa z przodu pojazdu. Prowadzący nadal będzie oddzielony od pasażerów żółtą taśmą.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE