Czy 500+ będzie tylko dla zaszczepionych? Rząd zabrał głos

Samorządowcy zaproponowali, by wypłaty środków z programu 500+, a także 14. emerytury przysługiwały tylko zaszczepionym Polakom. Elżbieta Rafalska z Prawa i Sprawiedliwości zabrała głos w tej sprawie.

Fot. Kraków w Pigułce

W poniedziałek zapadną decyzję w sprawie zachęt, które miałyby skłonić Polaków do szczepień. We wtorek mają zostać ogłoszone.

Tymczasem jeszcze przed weekendem rząd spotkał się z samorządowcami, którzy zaproponowali, że środki z programów 500 plus oraz 14 emerytury były uzależnione od szczepienia.

Elżbieta Rafalska, była minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz współtwórczyni programu 500 plus była gościem programu „7 Dzień Tygodnia w Radiu ZET”. Odniosła się do pomysłu samorządowców jednoznacznie. Podkreśliła, że jest zwolenniczką szczepień, ale nikogo nie można do nich zmuszać. – Był jeden taki pomysł samorządowy i wojewoda tego typu uchwałę uchylił – powiedziała – dodała.

Przed godziną 14 minister Michał Dworczyk przekazał, że przekroczyliśmy 18 milionów wykonanych szczepień. Pełną dawkę przyjęło ponad 5 milionów obywateli. Rząd deklarował, że do końca czerwca uda się zaszczepić 20 milionów obywateli, a do końca wakacji wszystkich chętnych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE