Rząd ogłosi nowe zachęty dla zaszczepionych i chcących się zaszczepić

Rząd przygotowuje zachęty dla Polaków, którzy będą chcieli się zaszczepić. Końcowe ustalenia zapadną w poniedziałek – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk w rozmowie z Radiem ZET.

Fot. Kraków w Pigułce

Samorządy już ogłosiły działania np. loterię, która zachęci ludzi do szczepień.

Teraz także rząd ma zamiar przedstawić zestaw pomysłów profrekwencyjnych. Ostatnie decyzje mają zapaść w poniedziałek, a we wtorek zostaną przedstawione. – W najbliższy wtorek przedstawimy cały katalog nowych działań, które będą miały właśnie charakter profrekwencyjny, a który będziemy realizować zarówno na poziomie rządu, jak i samorządu – podkreśla minister Dworczyk w rozmowie z Radiem ZET.

Jak do tej pory osoby zaszczepione mogą liczyć na wyłączeni ich z limitów osób na przeróżnych imprezach okolicznościowych. Coraz częściej są też imprezy, które wymagają szczepienia lub potwierdzenia testem. Takie same zabezpieczenia będą obowiązywały przy podróżach zagranicznych. Jeżeli ktoś będzie chciał wyjechać, a nie będzie miał szczepienia, wtedy musi wykonać test. Z takiego obowiązku będą zwolnieni także ozdrowieńcy, ale szczegóły nie są jeszcze dokładnie znane. Wszystko będzie zakodowane w kodzie QR w formie papierowej lub elektronicznej.

Ostatnie dane mówią o 17 mln zaszczepionych Polakach.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE