Co z Juwenaliami? Jutro studenci powinni zacząć świętować

Co roku 25 maja rozpoczyna się tydzień studenckiego świętowania. Rok temu Juwenalia Krakowskie zostały odwołane z powodu pandemii. Przed nami luzowanie obostrzeń i gaśnięcie trzeciej fali pandemii. Organizatorzy napisali smutne słowa. 

Fot. Kraków w Pigułce

Organizatorzy studenckiego święta poinformowali właśnie, że Juwenalia Krakowskie w tym roku znowu zostają odwołane. Powodem, tak jak w zeszłym roku, ponownie jest pandemia.

„Widzimy się w przyszłym roku” – czytamy na profilu organizatorów.

„W rozpoczynającym się właśnie tygodniu normalnie nie myślelibyśmy o zajęciach i obowiązkach, każdy z nas żyłby już tylko nimi! Juwenaliami. To właśnie jutro rozpoczęlibyśmy tydzień największego święta studentów.
Choć z reguły deszczowe, zawsze napawały nas radością i imprezowym nastrojem. Tym razem niestety nie możemy w kaloszach i pelerynie przeciwdeszczowej bujać się pod sceną w rytm melodii największych polskich artystów czy też przejść w kolorowych strojach krakowskiego rynku.
Wiemy, że tak jak my, bardzo ubolewacie nad brakiem tego czasu relaksu i zabawy, w końcu to najlepsze dni studiowania…
Jako organizatorzy Juwenaliów Krako(w)skich łączymy się z Wami w bólu i gwarantujemy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zobaczyć się z Wami już w następnym roku.” – informują organizatorzy.

To dla wielu studentów może być szok, bo obecny spadek zakażeń i zachorowań na COVID-19 oraz nadchodzące luzowanie obostrzeń, niosły nadzieję, że imprezowe życie, a przynajmniej studenckie święto w tym roku wróci ze zdwojoną siłą. Niestety. Studenci muszą poczekać jeszcze rok.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE