Młodzi Krakowianie o szczepieniach „Nigdy nie wiadomo co się stanie”

Ruszyły zapisy na szczepienia dla osób powyżej 16 roku życia. Jak wskazują dane, im młodszy rocznik, tym mniejsza chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19. 

Fot. Shutterstock

Jak informuje Radio Kraków, młodzi Krakowianie raczej sceptycznie podchodzą do szczepień przeciw COVID-19.

Rejestracja do szczepień dla młodzieży powyżej 16 roku życia jest dostępna już od tygodnia, a zainteresowanie wciąż jest niewielkie. Stacja postanowiła zapytać młodych ludzi co ma wpływ na ich decyzje.

Część osób zgodnie stwierdziła, że wcale nie zamierzają się szczepić, przynajmniej do momentu aż szczepienia nie będą obowiązkowe. Część przyznaje, że woli się jeszcze wstrzymać i poobserwować czy w dłuższym czasie nie będą pojawiać się powikłania.

„Nigdy nie wiemy, co się stanie. Każdy to robi na własne ryzyko” – wypowiadają się dla stacji rozmówcy. Młodzież bowiem jest ostrożna w odbiorze kampanii szczepionkowej. Jak sami przyznają na ich decyzję często największy wpływ ma rozmowa z rodzicami, ale również wypowiedzi znanych osób. Dotyczy to zarówno tych, którzy zarejestrowali się do szczepienia, jak i tych którzy na razie się wstrzymują.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE