Zakazy dla niezaszczepionych. MPK, kina, teatry… Radny chce to zrobić z rozmachem

Radny klubu Przyjazny Kraków, Łukasz Wantuch nie szczędzi słów krytyki wobec osób, które nie chcą poddać się szczepieniom przeciw COVID-19. Zdaniem radnego osoby te powinny otrzymać zakaz korzystania z komunikacji miejskiej lub dopłacać 250 zł. do biletu jednorazowego. Na tym jednak radny nie poprzestaje. 

fot. Pixabay

Obecne dane oraz sondaże nastrojów Polaków wobec szczepień przeciw COVID-19 wskazują na rozłam. Ponad połowa Polaków nie chce przyjąć szczepionki.

Faktem tym bulwersuje się radny Łukasz Wantuch domagając się dla osób niezaszczepionych konkretnych sankcji i zakazów.

„Czy nie powinniśmy zatem wprowadzić od 1 lipca zakazu korzystania z komunikacji miejskiej przez osoby, które nie mają przynajmniej jednej szczepionki na koronawirusa? Zakaz obowiązywałby przez 12 miesięcy, do czasu zakończenia czwartej i piątej fali, które niedługo się pojawią. Mówię o twardym zakazie, nie uchwale kierunkowej, czyli zmianie uchwały NR XXI/231/11 Rady Miasta Krakowa z dnia 6 lipca 2011 r. w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe.” – pisze radny na swoim profilu.

Łukasz Wantuch idzie krok dalej. Osoba niezaszczepiona nie mogłaby zakupić ani przedłużyć biletu miesięcznego, a dopłata za jednorazowy przejazd miałaby wynosić 250 zł. Zakaz korzystania z komunikacji miejskiej przez osoby niezaszczepione to jednak początek listy. Do tego dojść ma zakaz wejść do teatrów, kin, muzeów, basenów i wszystkich obiektów gminnych.

„Moim zdaniem zasada powinna być prosta: „Jeżeli celowo, z powodu ideologii lub własnego „widzimisie” narażasz innych na utratę życia lub zdrowia, to nie oczekuj, że będziemy Ciebie traktować jako równego”. ” – czytamy na profilu radnego Łukasza Wantucha.

Co myślicie o takim pomyśle? Całość wpisu dostępna poniżej.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE