W Małopolsce odwoływane są szczepienia. Wojewoda przeprasza

W Małopolsce harmonogram szczepień zaczyna się powoli sypać. W miniony weekend odwołano już szczepienia w Tarnowie przy ul. Gumniskiej, a teraz wstrzymywane są szczepienia w trzech punktach w Krakowie. 

Fot. Shutterstock

Jak podaje Radio Kraków, w weekend do Tarnowa nie dotarła dostawa 900 szczepionek firmy Pfizer.

Wyniku braku dostawy, wszyscy pacjenci zarejestrowani na termin weekendowy, zostali przepisani na terminy czerwcowe. Punkt przy ul. Gumniskiej w Tarnowie otrzymał zapewnienie, że w czerwcu otrzyma niemal 5 tys. dawek szczepionki.

Braki i opóźnienia komentował wojewoda małopolski Łukasz Kmita „Przepraszam mieszkańców Tarnowa i innych miast naszego regionu, w których zabrakło dziś szczepionek na weekendowe akcje szczepień” – mówił wojewoda na antenie Radia Kraków. Dodatkowo zamieszanie wywołały smsy, które jeszcze w piątek rano otrzymali wszyscy zarejestrowani pacjenci, z przypomnieniem o weekendowych szczepieniach. Wieczorem szczepienia zostały odwołane.

Obecnie wstrzymano podawanie preparatu firmy Moderna w trzech punktach szczepień w Krakowie, przy ulicy Wielickiej, w hali sportowej WKS Wawel i w Tauron Arenie. Braki pojawiły się już w poniedziałek, ale całkowite wstrzymanie dotyczy wtorku oraz środy. Z osobami zarejestrowanymi na podanie szczepionki będą kontaktować się pracownicy punktów, w celu ustalenia nowej daty.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE