Mandat i „holowanie” źle zaparkowanej hulajnogi lub deskorolki. Nowy projekt urzędników

Za złe parkowanie hulajnogi, deskorolki czy segwaya będzie można otrzymać mandat. Na mandacie jednak wcale może się nie skończyć. Urzędnicy planują wprowadzić opłatę za „zholowanie” pojazdu oraz opłatę za każdą dobę przechowywania. Brzmi zaskakująco? Przejdźmy zatem do stawek. 

Jak podaje Gazeta Krakowska, kary finansowe za złe parkowanie będą bardzo wysokie.

Będzie to dotyczyć już nie tylko pojazdów spalinowych, ale również elektrycznych oraz deskorolek. Mieszkańcy często skarżyli się na porzucone byle gdzie i byle jak elektryczne hulajnogi. Często wiązało się to z niebezpieczeństwem dla innych osób, zwłaszcza osób niewidomych lub poruszających się na wózkach.

Urzędnicy podsunęli radnym projekt o nakładaniu mandatów za beztroskie porzucanie wypożyczanych pojazdów elektrycznych. Za usunięcie z ulicy hulajnogi – mandat w wysokości 116 zł, każda doba przechowywania – 9 zł.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta, radni będą głosować w sprawie nowego projektu. Jeżeli projekt przejdzie, wtedy Straż Miejska będzie miała ręce pełne roboty. Mandaty i „holowanie” będzie dotyczyć nie tylko wypożyczonego sprzętu, ale również prywatnego.

O decyzji radnych oczywiście Was poinformujemy. Co sądzicie o takim pomyśle?

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE