Market otwarty w niedziele niehandlowe i zakaz sprzedaży alkoholu…na poczcie. Idą wielkie zmiany

Szykuje się kolejna rewolucja handlowa.  Sieć sklepów Kaufland umożliwia zakupy w niedziele, także te niehandlowe, a „Solidarność” chce zakazu sprzedaży alkoholu… na poczcie. Wszystko jasne?

Fot. Pixabay

Jak informuje Radio Zet, szykują się spore zmiany zmiany w handlu.

Wszystkie sklepy sieci Kaufland zostały przekształcone w placówki pocztowe, a te według prawa mogą świadczyć swoje usługi również w niedzielę, w tym także te niehandlowe. Przy okazji wizyty w placówce pocztowej będzie można zrobić „drobne” zakupy, niezależnie od wielkości sklepu.

Kaufland skorzystał z coraz większej popularności zakupów online i odbiorów paczek w punktach handlowych. Sieć umożliwi teraz klientom odbiór paczek, a przy okazji umożliwi klientom zrobić zakupy.

Kruczek prawny który chce wykorzystać Kaufland szybko dostrzegła „Solidarność” i już szykuje zmianę w prawie. Do ustawy o wychowaniu w trzeźwości, chce dodać punkt o zakazie sprzedaży alkoholu…na poczcie.

Niedzielne zakupy prawdopodobnie nie dotyczą głównie alkoholu, jednak „Solidarność” postanowiła walczyć z handlem w niedzielę wszelkimi sposobami.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE