W wypadku zginęła dziewczyna. Kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów

Do wypadku na zakopiance doszło w środę wieczorem. Kierujący samochodem marki Volskwagen 29-letni mieszkaniec gminy Myślenice, wyjeżdżał z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 7. Siódemką w stronę Zakopanego jechała wtedy lewym pasem 27-letnia dziewczyna prowadząca motocykl marki Honda. 

fot. Policja Myślenice

Jak informuje myślenicka policja, do zderzenia motocyklu z samochodem osobowym doszło ok. 21.20

Wypadek miał miejsce przy kładce w Głogoczowie. Okazuje się, że kierowca volkswagena nie powinien tego wieczora w ogóle wsiadać za kierownicę. Jak podaje Policja Myślenice 29-latek od roku orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów.

fot. Policja Myślenice

Mężczyzna został zatrzymany. Prokuratura analizuje materiał dowodowy rozważając kwestie zarzutów wobec 29-latka.

Kierująca motocyklem 27-latka zderzenia z volkswagenem nie przeżyła. Podjęta przez strażaków oraz zespół ratownictwa medycznego reanimacja nie przyniosła skutku.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat więzienia.

Policja jednocześnie apeluje do kierowców samochodów, aby włączając się do ruchu dokładnie i dłużej obserwować zbliżające się pojazdy, szczególnie jednoślady. Z racji mniejszych gabarytów trudniej bowiem określić ich prędkość i odległość – co powoduje trudności w ocenie, czy możemy włączyć się do ruchu bez jego utrudnienia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE