Dodatkowe zajęcia wspomagające dla uczniów. Rozporządzenie właśnie wchodzi w życie

Dodatkowe zajęcia wspomagające dla uczniów wracających do szkół teoretycznie mogą się już zacząć w najbliższy poniedziałek. Rozporządzenie weszło właśnie w życie. 

Fot. Pixabay

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację tzw. ustawy covidowej, która m.in. zakłada podniesienie wysokości rezerwy subwencji oświatowej o 187 mln. zł.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał z kolei rozporządzenie o organizacji i finansowaniu zajęć wspomagających dla uczniów powracających do szkół.

Rozporządzenie ukazało się już w Dzienniku Ustaw.

Dodatkowe zajęcia wspomagające przeznaczone są dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.

Zajęcia mają być prowadzone wyłącznie stacjonarnie w szkołach, z obowiązkowych zajęć edukacyjnych ujętych w ramowych planach nauczania. O przedmiotach z których będą realizowane zajęcia dodatkowe, zdecydować ma dyrekcja szkoły we własnym zakresie.

Rozporządzenie wchodzi w życie dzień po opublikowaniu go w Dzienniku Ustaw, a więc od poniedziałku uczniowie mogą spodziewać się planu dodatkowego zajęć stacjonarnych w szkołach.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE