Podpalacz piwnic zatrzymany

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali podpalacza. 37 – letni mieszkaniec Kęt jest podejrzany o cztery podpalenia w piwnicach bloków oraz podpalenie drzwi jednego z garaży na Osiedlu nad Sołą.

Fot. Pixabay

Kęccy policjanci przez pięć dni prowadzili intensywne działania mające na celu ustalenie sprawcy, który dopuścił się czterech przypadków podpalenia różnych przedmiotów znajdujących się w korytarzach piwnic bloków na Osiedlu Sołą w Kętach oraz podpalenia drzwi jednego z garaży znajdującego się również na tym samym osiedlu. Aby zatrzymać sprawcę oraz chronić życie i mienie mieszkańców kęckich osiedli znacznie zwiększono liczbę patroli. W działaniach tych policjantów wspomagali straży miejscy z Kęt.

Prowadzone na szeroką skalę czynności wykrywcze szybko dały efekt. Policjanci natrafili na ślad wskazujący, że z podpaleniami związek ma 37 – letni mieszkaniec Kęt. Podejrzany został zatrzymany w miejscu zamieszkania, a następnie doprowadzony do kęckiego komisariatu Policji.

Na podstawie zebranych dowodów zatrzymanemu zostały przedstawione zarzuty zniszczenia mienia. Mężczyzna nie podał powodu dla którego dopuścił się tych bulwersujących czynów, tłumaczył jedynie, że był pod wpływem alkoholu.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE