Pościg za motocyklistą. Kiedy motocykl się wywrócił zaczął uciekać pieszo [WIDEO]

Na drodze powiatowej w gminie Radłów motocyklista znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Nie zatrzymał się do kontroli. Przewożąc pasażera, uciekał przed policjantami grupy SPEED. Na drodze gruntowej przewrócił się i podjął próbę ucieczki pieszo. Został zatrzymany. Okazało, że nie posiada uprawnień do kierowania, jechał pod wpływem środków odurzających, a dowód rejestracyjny motocykla jest zatrzymany.

W niedzielę w godzinach popołudniowych policjanci tarnowskiej grupy speed patrolowali drogi gminy Radłów. Kilkadziesiąt minut po szesnastej zauważyli motocyklistę, który jechał z nadmierną prędkością. Pomimo nadawanych znaków do zatrzymania, motocyklista odjechał w kierunku Marcinkowic. Przewoził on pasażera, a tablica rejestracyjna była celowo zagięta, tak aby nie można było odczytać numerów rejestracyjnych.

Mundurowi nieoznakowanym radiowozem ruszyli za nim w pościg. Motocyklista, uciekając, popełniał wykroczenia przede wszystkim związane z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym, co zarejestrowała kamera wideorejestratora. Kierowca rozpędził się do niemalże 150 km/h. Po kilkudziesięciominutowym pościgu zjechał w drogę gruntową, gdzie na śliskiej, błotnistej ziemi, nie opanował swojego jednośladu i wywrócił się i upadł. Z motocykla zeskoczył także pasażer i obaj z kierowcą podjęli próbę ucieczki. Zastali zatrzymani przez policjantów.

Dwudziestojednolatek oraz jego pasażer byli trzeźwi, ale badanie kierowcy za zawartość narkotyków lub podobnie działających środków dało wynik pozytywny. Po sprawdzeniu okazało się, że kierowca posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a motocykl miał zatrzymany dowód rejestracyjny w związku z brakiem pozytywnego badania technicznego. Wobec kierowcy zostanie wszczęte postępowanie za jazdę pod wpływem środków odurzających oraz złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanego przez tarnowski sąd. Suzuki zostało zabezpieczone na parkingu, a motocyklista przekazany rodzinie. Będzie opowiadał z wolnej stopy.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE